comment-avatar
Dobromir Meloch
Nadwiślański Mrok to płyta, która miała ukazać się już w listopadzie 2022 roku jednak Michał Szpak przesunął ją na ten rok. Kiedy premiera?

Wkrótce Michał Szpak zagra koncerty nowej trasy co daje nadzieję, że nowa płyta w końcu trafi do słuchaczy – Nadwiślański Mrok to długo oczekiwany, trzeci album artysty z Jasła – pierwsze zapowiedzi pojawiły się już ponad rok temu jednak płyta nie ukazała się w pierwotnie planowanym terminie.

Ostatnia płyta “Dreamer” ukazała się w 2018 roku, czyli już ponad 5 lat temu.

Michał Szpak

Michał Szpak podczas Sopot Top of the Top Festival 2022, fot. Wojciech Pędzich

JowiszJa nakazuje przesunąć premierę jesienią 2022

Płyta pierwotnie miała ukazać się 26 listopada 2022 roku, w dniu 32. urodzin wokalisty. Wtedy jednak do głosu doszła JowiszJa – alter ego Michała Szpaka. Artysta po jej namowach zdecydował się przesunąć premierę płyty na kolejny rok:

I wtedy pojawiła się ona. JowiszJa. Jak zawsze, dokładnie wtedy, kiedy potrzebuję kosmicznego wsparcia. Razem podjęliśmy decyzję o ZMIANIE DATY PREMIERY. Pragnę dla siebie i dla was wiosennej energii.

Płyta miała zatem ukazać się wiosną tego roku lecz i ten termin nie został dotrzymany.


Kim jest JowiszJa?

Gaja

JowiszJa – wizualizacja postaci w singlu “Gaja”

JowiszJa to muzyczne alter ego Michała Szpaka – pod tym pseudonimem kryje się druga strona artysty, wolna od ograniczeń, JowiszJa to postać, która nie ma płci, to uosobienie wolności, możliwość, żeby dać w pełni ujście wyobraźni i fantazji. Nazwa nawiązuje do Jowisza, a alter ego artysty jest przedstawiane jako świetlista postać z kosmosu.

Oto co o swoim alter ego mówi sam artysta:

Jowiszja pozwala mi być jeszcze bardziej odklejonym. Ona nie ma problemu z tym, żeby wyjść na scenę w stringach, a Michał Szpak już tak.

Michał Szpak Nadwiślański Mrok – data premiery

Dokładna data premiery płyty nie jest znana – Michał Szpak podał tylko ogólnie, że ma się ona ukazać jesienią 2023 roku.

Pod koniec sierpnia ukazał się jednak kolejny singiel promujący “Nadwiślański Mrok” – oto utwór o tytule “Gaja“:

Płyta, która będzie trzecim albumem studyjnym artysty ma być inna niż dotychczasowe – Michał Szpak idzie o krok dalej i określa ją nawet jako swój właściwy debiut – w przeciwieństwie do wcześniejszych płyt jest on tutaj autorem linii melodycznych oraz niektórych tekstów do utworów.

Płyta jest również zapowiadana jako najbardziej nieoczywisty album konceptualny końcówki tego roku. Ma być nowym, ekstremalnym rozdziałem w karierze Michała Szpaka.

Wydaje się zatem, że ze względu na koncerty, które odbędą się pod koniec listopada, płyta trafi w końcu do sprzedaży w najbliższym czasie.

Michał Szpak koncerty trasy “Love is Love” – gdzie kupić bilety

W listopadzie Michał Szpak i Jowiszja ruszają w wyjątkową trasę koncertową o nazwie “Love is Love“. Odbędą się koncerty w trzech miastach:

27.11.2023 Kraków | Klub Studio – Kup bilet Love is Love Tour
29.11.2023 Gdańsk | B90 Stocznia Gdańska – Kup bilet Love is Love Tour
30.11.2023 Warszawa | Palladium – Kup bilet Love is Love Tour

Według zapowiedzi koncerty mają być wyjątkowym show – będzie magicznie, mrocznie, kosmicznie i mocno. Podczas koncertów Michał Szpak zaprezentuje swoje kosmiczne alter ego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Miejmy nadzieję, że JowiszJa dopilnuje, aby Nadwiślański Mrok trafił tej jesieni do słuchaczy.

Udostępnij na:

Zdjęcie w nagłówku: okładka singla Gaja Michał Szpak