comment-avatar
Dobromir Meloch
Piotr Kowalczyk, znany szerzej pod pseudonimem TAU, szykuje się do wielkiego powrotu z nowym albumem. Co wiemy o „Remedium 2”?"

TAU, polski raper i producent muzyczny, wkrótce wyda album Remedium 2. Jest to kontynuacja jego wcześniejszego projektu „Remedium” z 2014 roku. Oto kilka kluczowych informacji, które warto wiedzieć przed premierą nowego krążka.

tau materiały prasowe

Tau, fot. materiały promocyjne

Historia zatacza koło, ale tylko w naszych umysłach. ,,Remedium 2’’ to próba uchwycenia w słowach ostatniej dekady, bo właśnie tyle czasu minie w tym roku od wydania pierwszej części albumu, który był debiutem i wielkim sukcesem Tau. Ile wydarzyło się przez te 10 lat? Siedem płyt, setki koncertów, pół miliona przejechanych kilometrów i tysiące rozmów ze słuchaczami.


Tau – kiedy premiera „Remedium 2”?

Premiera płyty „Remedium II” została zaplanowana na piątek, 12 lipca 2024 roku. Tego dnia album będzie dostępny na serwisach streamingowych oraz w sprzedaży na półkach sklepowych. Preorder na oficjalnej stronie rapera zakończył się 25 czerwca o godzinie 00:00. Niektórzy fani otrzymali już swoje zamówienia tydzień przed oficjalną premierą, o czym świadczy coraz większa liczba postów na social media. Oto jeden z nich:


„Remedium II” – okładka oraz tracklista. Kto dograł się na nowej płycie?

Za oprawę graficzną odpowiada SewerX, natomiast zdjęcie zostało wykonane w tzw. najciemniejszym miejscu w Polsce, znajdującym się w Bieszczadach. W promieniu prawie 100 km nie ma tam żadnych źródeł sztucznego światła, co tworzy warunki absolutnej ciemności.

Jest też jedna symbolika o której nie wspomniałem, a która nawiązuje do ,,Remedium”. Tam byłem nowonarodzonym neofitą bez głębszego pojęcia o chrześcijańskim życiu, a tutaj dojrzałym mężczyzną. Tam gwiazdy były domalowane – tutaj prawdziwe. – dodaje TAU

tau remedium II okładka

TAU – okładka “Remedium 2”


Tracklista

Na płycie pojawi się aż 21 nowych kawałków. Wśród nich pojawią się takie utwory jak „Grawitacja”, „Say Cheese”, „Street Credit” czy „Cichy śpiew”. Jak mówi sam artysta, różnorodność jest mocną stroną tego projektu – artyści tacy jak: Anatom, Kacper HTA, Kara, Łona, Kotzi, Nicole Tymcio, Sara Deepsoul oraz Vin Vinci wnoszą do niego swoje unikalne talenty i perspektywy.

Tracklista „Remedium II”:

1. Przeszłość
2. Wejdź Do Środka (Ft. Nicole Tymcio)
3. Grawitacja
4. Hip Hop (Ft. Kacper HTA & Sara Deepsoul)
5. AI
6. Say Cheese (Ft. Vin Vinci)
7. Cisza
8. Nie Znamy Się (Ft. Łona)
9. Tautologia
10. Cichy śpiew
11. Widziałem W Sobie Zło
12. Eloi (Ft. Anatom & Sara Deepsoul)
13. Chciałbym Cię Spotkać Po Śmierci
14. Nie Pora Umierać
15. Słowa Klucze (Ft. 3Y Gun Kara)
16. Boom Bap
17. Pax
18. Street Credit (Ft. Medium)
19. Zdobyłem Tak Wiele (Ft. Sara Deepsoul)
20. Słuchawki I Beat
21. Latarnik (Ft. Kotzi)


TAU – o artyście

Tau, polski raper i producent muzyczny, znany jest z głębokich tekstów i oryginalnego podejścia do hip-hopowej sceny. Jego kariera rozpoczęła się od debiutanckiego albumu “Remedium” w 2014 roku, który od razu zyskał uznanie za autentyczność i głębię przekazu. Tau często eksploruje tematykę duchową, osobiste doświadczenia oraz refleksje nad współczesnym światem, co czyni go jednym z ciekawszych głosów w polskim rapie. Jego muzyka charakteryzuje się połączeniem różnych stylów muzycznych, od hip-hopu po elementy muzyki elektronicznej, co tworzy unikalne i wszechstronne brzmienie.

Udostępnij na:

Zdjęcie w nagłówku: kadr z teledysku Tau - "Grawitacja"