Polska

bryska

Wiek

bryska ma 22 lata - data urodzenia to 04.01.2001, a znak zodiaku to Koziorożec.

Bryska to piosenkarka, nazywa się Gabriela Nowak-Skyrpan i urodziła się w 2001 roku w Warszawie. Już w dzieciństwie przejawiała talent wokalny. Ukończyła szkołę muzyczną w Londynie – The Institute of Contemporary Music Performance.

Początek kariery

Na polskiej scenie muzycznej pojawiła się praktycznie znikąd – pierwsze utwory wydała w 2019 (pod pseudonimem Gabees) i 2020 roku (pod pseudonimem Bryella).

Jako bryska zadebiutowała singlem “Naiwna” w 2020 roku. Jej kariera nabrała rozpędu w 2021 roku – ukazały się wtedy utwory “Lato (pocałuj mnie)” (we współpracy z Mandee) oraz single “Panika” oraz “Odbicie” – szczególnie ten ostatni zdobył sporą popularność. Efektem był debiutancki minialbum artystki “Jestem bryska“, który ukazał się w listopadzie 2021 roku.

W 2022 roku wzięła udział w obozie songwriterskim Dody, czego efektem jest współautorstwo piosenek z albumu “Aquaria“. Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2022 wystąpiła w Operze Leśnej w Sopocie w koncercie Radiowy Przebój Roku. Bryska stworzyła również utwór “You Were In Love“, który należy do soundtracku filmu “365 dni: Ten dzień“, utwór odbił się sporym echem szczególnie za granicą.

Introwertyzm

Bryska jest introwertyczką i bardzo dba o swoją prywatność. Charakterystyczne różowe włosy to peruka, która w połączeniu z mocnym makijażem pozwala artystce rozdzielić wizerunek artystyczny i życie prywatne.

Nowe płyty - nadchodzące premiery

Aktualnie nie ma nadchodzących albumów dla tego wykonawcy.

Wydane płyty