Polska

Oskar Cyms

Wiek

Oskar Cyms ma 24 lata - data urodzenia to 26.07.2000, a znak zodiaku to Lew.

Oskar Cyms to młody piosenkarz urodzony w 2000 roku, pochodzący z miejscowości Nowe w województwie kujawsko-pomorskim.

Początki kariery

Pierwsze kroki stawiał w lokalnym chórze, nagrywał również covery, które publikował w internecie. Aktywność w mediach społecznościowych zwróciła uwagę Dominika Borkowicza, menedżera m. in. Dawida Kwiatkowskiego, Maffashion czy Macieja Musiała.

W wyniku tej współpracy kariera artysty nabrała rozpędu. Oskar stał się szerzej znany dzięki singlowi “My girl“, który jest częścią soundtracku do filmu “365 dni: Ten dzień“. Utwór zdobył sporą popularność nie tylko w Polsce, ale też za granicą. W 2022 i 2023 roku ukazały się kolejne single “Daj mi znać“, “Nic więcej” oraz “Niech mówią“. W 2023 roku wygrał 18. edycję programu “Twoja twarz brzmi znajomo“.

Debiut

Oskar Cyms i jego płytowy debiut “Nigdy wcześniej” to krążek składający się 11 piosenek utrzymanych w popowym klimacie. Pierwsze single z tej płyty odniosły duży komercyjny sukces; utwory zawędrowały na podium listy Airplay Polska. Pierwszy promujący singiel “Daj mi znać” osiągnął status złotej płyty, kolejne utwory w serwisie You Tube czy w streamingu także mają kilku milionowe odsłony.

Nowe płyty - nadchodzące premiery

Aktualnie nie ma nadchodzących albumów dla tego wykonawcy.

Wydane płyty