Polska

Sanah

Wiek

Sanah ma 26 lat - data urodzenia to 02.09.1997, a znak zodiaku to Panna.

Sanah to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, nazywa się Zuzanna Irena Grabowska (panieńskie nazwisko Jurczak) i urodziła się w 1997 roku w Warszawie. We wczesnych etapach swojej kariery tworzyła również jako Zuzia Jurczak oraz Ayreen. Jest jedną z najbardziej popularnych polskich piosenkarek młodego pokolenia.

Młodość i edukacja

Już w wieku 6 lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej. Jako siedmiolatka zaczęła uczyć się gry na skrzypcach, a w szkole podstawowej na pianinie.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku instrumentalistyka. W 2019 roku zdobyła licencjat, a w 2021 roku obroniła pracę magisterską. Jako piosenkarka jest aktywna od 2014 roku.

Nieudany udział w The Voice of Poland i Mam Talent

Na początku kariery nie dostrzeżono talentu piosenkarki, która kilkukrotnie brała udział w castingach do talent show – jej podejścia do “The Voice of Poland” kończyły się odpadnięciem na wczesnym etapie. Porażkami zakończyły się również przesłuchania do polskiej i brytyjskiej edycji programu “Mam talent“. Artystka w wywiadach wspomina ten okres jako trudny etap swojej kariery.

Po nieudanych przesłuchaniach piosenkarka zaczęła udostępniać swoje utwory w sieci jako Zuzia Jurczak. Po początkowym nagrywaniu dyktafonem Sanah trafiła do profesjonalnego studia Izabelin pod Warszawą – zaczęło się od kilku godzin, które były prezentem od rodziców – artystka jednak kontynuowała korzystanie z usług studia, co po około czterech latach poskutkowało jej pierwszym kontraktem. Kluczowy udział w nawiązaniu kontaktu z wytwórnią miał Andrzej Puczyński (były szef Universal Music Polska), który zainteresował wytwórnię Magic Records twórczością piosenkarki.

Eksplozja popularności w 2019 roku

Piosenkarka stała się objawieniem 2019 roku – ukazał się wtedy singiel “Szampan“, który zapowiadał debiutancki album “Królowa dram“. Utwór zdobył tytuł diamentowej płyty, a także nominacje w konkursie Fryderyki 2021 w kategoriach Utwór roku i Teledysk roku.

Nowe płyty - nadchodzące premiery

Aktualnie nie ma nadchodzących albumów dla tego wykonawcy.

Wydane płyty