comment-avatar
Dobromir Meloch
Czwarty album studyjny w karierze polskiego artysty ukaże się w piątek 21 października i będzie zawierać 13 utworów. Lata dwudzieste promują single POST, Szarość i róż oraz Mori, które Dawid Podsiadło zaprezentował wcześniej na swojej minitrasie, a także wydany w zeszłym tygodniu singiel To co masz Ty!.

Za pośrednictwem strony latadwudzieste.pl, możemy zamówić nową płytę w preorderze i podejrzeć jak prezentuje się oficjalna tracklista. Oprócz wspomnianych wcześniej piosenek widnieje również dziewięć pustych pozycji. Już niedługo możemy spodziewać się tam tytułów kolejnych wielkich hitów Dawida Podsiadły. Na stronie widnieje również informacja o nadchodzącej płycie w której możemy poznać m.in. jej producenta:


Następca „Małomiasteczkowego” to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest singiel „POST”. Płyta została wyprodukowana we współpracy z Jakubem Galińskim, producentem muzycznym na co dzień grającym w zespole Dawida. Problemy mikroświata, osobiste rozterki, ale i spojrzenie na to, co dzieje się na świecie. O tym będzie album „Lata Dwudzieste”.

oficjalna okładka albumu “Lata Dwudzieste”


Lata XX-te to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę.

Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych.

opowiada Dawid Podsiadło o koncepcie stojącym za albumem

Warto dokładnie przyjrzeć się okładce albumu, który wychodzi 21 października. Jest psychodeliczna, kolorowa, wypełniona postaciami i budząca jednoznaczne skojarzenie z legendarnym albumem Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band – ósmą studyjną płytą The Beatles. Pośrodku całego zamieszania siedzi Dawid, uśmiecha się i kroi na swoim talerzu coś, co wyraźnie przypomina ludzkie ucho.

Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band – ósmy studyjny album The Beatles.

Udostępnij na: