comment-avatar
Aleksander 'Joul Bex' Meloch
Nowa płyta będzie pierwszą od ponad dziesięciu lat i ukaże się w marcu 2024 - grupa podzieliła się nowym singlem promującym krążek.

Gossip to zespół indie rock, który od dłuższego czasu nie wydał nowej płyty – aby przypomnieć sobie ostatni album grupy trzeba się cofnąć aż do 2012 roku, gdy ukazała się płyta “A Joyful Noise“. Jeśli zapomnieliście już o istnieniu zespołu, który rozpadł się w 2016, to będzie okazja, aby ponownie zapoznać się z jego twórczością – w 2024 ukaże się nowa płyta!

Gossip “Real Power” w 2024

Płyta o tytule “Real Power” ma ukazać się w przyszłym roku, a dokładniej 22 marca 2024. Znamy już okładkę i tracklistę płyty – oto one:

okładka Gossip "Real Power"

okładka Gossip “Real Power”

Tracklista:

1. Act of God
2. Real Power
3. Don’t Be Afraid
4. Crazy Again
5. Edge Of The Sun
6. Give it Up For Love
7. Turn The Card Slowly
8. Tell Me Something
9. Light It Up
10. Tough
11. Peace and Quiet

W stworzenie płyty zaangażowany jest producent Rick Rubin, który współpracował z zespołem już wcześniej – wyprodukował on jeden z wcześniejszych albumów grupy – “Music for Men” z 2009 roku.

Rozpad i powrót Gossip

Grupa została oficjalnie rozwiązana w 2016 roku, jednak już trzy lata później zespół wznowił działalność organizując specjalną, jubileuszową trasę koncertową z okazji 10-lecia płyty “Music for Men“. Jak się okazało, po nawiązaniu ponownej współpracy zespół rozpoczął prace nad nowym materiałem. Odbyło się to ze sporym udziałem Ricka Rubina – to właśnie on namówił członków Gossip do powrotu.

Nowy singiel “Crazy again”

Przedsmakiem nowej płyty jest pierwszy singiel promujący krążek – utwór o tytule “Crazy again“:

O Gossip

Gossip to zespół założony w 1999 w Stanach Zjednoczonych grający muzykę z pogranicza rocka, muzyki alternatywnej i popu. Członkowie grupy to Beth Ditto (wokalistka, pianino), Nathan Howdeshell (gitarzysta) oraz Hannah Blilie (perkusja). Grupa wydała dotychczas pięć płyt – nadchodzący album “Real Power” będzie ich szóstym krążkiem.

Jeśli nie znacie twórczości Gossip, to możecie kojarzyć utwór “Move in the right direction” z ostatniej płyty zespołu, który dekadę temu był chętnie grany przez stacje radiowe w naszym kraju.

Udostępnij na:

Tagi:
Zdjęcie w nagłówku: Zespół Gossip, fot. Cody Critcheloe