comment-avatar
Dobromir Meloch
Reprezentanci Fonobo Label ujawnili okładkę oraz tracklistę swojego nadchodzącego albumu. Ruszyła przedsprzedaż płyty.

Pola Chobot i Adam Baran zapraszają na muzyczną i emocjonalną „Burzę”. Nowy album ukaże się już w piątek, 26 kwietnia 2024 roku i będzie świadectwem ewolucji i rozwoju artystycznego duetu.

pola chobot adam baran burza okładka

okładka albumu „Burza”


Pola Chobot i Adam Baran zapowiadają album „Burza”

Album „Burza” to trzecie wydawnictwo duetu po świetnie przyjętym krążku „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” oraz EP-ce „Trzeba mi”. Nadchodzące wydawnictwo, promowane jest singlami “Ciało” i “Podobno” oraz tryptykiem utworów “Szczypię się w skórę”, „Mów” i „Chodźmy do mnie” do których zespół zaprosił do współpracy Ofelię i Kathię.

Tracklista:

1. Mój biust tęskni za Tobą
2. Podobno
3. Ciało
4. Chodźmy do mnie
5. Kumulusy milkną
6. Mów
7. Nieba
8. Maj
9. Szczypię się w skórę
10. Za oknem błyska
11. Burza

Pola odważnie dzieli się ze słuchaczami swoimi pragnieniami i lękami w poruszających tekstach. Adam z kolei postawił na przestrzeń i minimalizm, wydobywając emocje jeszcze silniej poprzez swoje gitarowe brzmienia. Pola Chobot & Adam Baran to niewątpliwie jeden z najciekawszych głosów polskiej alternatywy. Oniryczny i poetycki a jednocześnie bardzo wyrazisty.


Do edycji limitowanej preorderu jest dołączona ekskluzywna książeczka z nutami, tekstami utworów pisanymi przez Polę oraz unikatowymi zdjęciami duetu.

O duecie

Wspólnie tworzą dziki, nierozłączny organizm muzyczny. Pola jest wokalistką, pianistką, autorką słów i muzyki, a Adam to doskonały gitarzysta, autor muzyki oraz producent. Laureaci kilkunastu prestiżowych nagród muzycznych (m.in. nagrody Radio Wrocław Kultura „Emocja”, Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Festiwalu FAMA, poznańskiego festiwalu Akademia Gitary, wyróżnieni przez kapitułę Jarocińskich Rytmów Młodych). Ich muzyce towarzyszy aura nieoczywistości, transowości i niepokoju. Charakterystyczna przestrzeń i melancholia łączą się z gitarowym riffem i poetyckością słów. Gra znaczeń, zabawa konwencją i ciągłe poszukiwanie nowych środków wyrazów.

Udostępnij na: