comment-avatar
Dobromir Meloch
Nagradzany platynowymi płytami folk popowy wokalista i songwriter David Kushner zapowiedział właśnie wydanie swojego debiutanckiego albumu.

David Kushner określany mianem nowego Hoziera zapowiada swój pierwszy solowy album „The Dichotomy, który ukaże się w piątek, 30 sierpnia 2024 roku. Młody artysta zagłębia się w złożoność ludzkiej egzystencji, badając dwa kontrasty emocjonalnych doświadczeń.

david kushner the dichotomy

David Kushner, fot. materiały prasowe

Ten projekt powstawał przez długi czas i jestem niezwykle podekscytowany, że wkrótce będę mógł podzielić się z wami całością. – mówi David o swoim nadchodzącym albumie.


David Kushner – Ruszyła przedsprzedaż płyty „The Dichotomy”

Introspektywne teksty artysty opowiadają o wzajemnym oddziaływaniu światła i ciemności, szczęścia i smutku, gniewu i miłości, bohatera i złoczyńcy oraz dychotomii naszych wewnętrznych demonów i aniołów. Na „The Dichotomy znajdzie się aż 17 piosenek w tym takie przeboje jak „Daylight”, „Skin And Bones” oraz „Dead Man”.

Tracklista:

1. No High
2. Poison
3. Skin and Bones
4. Hero
5. You and Me
6. Love Is Going To Kill Us
7. Dead Man
8. Flesh x Blood
9. Sweet Oblivion
10. Buried at Sea
11. Humankind
12. Universe
13. Heaven Sees
14. Darkerside
15. California Nights
16. Saving Your Soul
17. Daylight

david kushner the dichotomy

okładka albumu David Kushner – “The Dichotomy”

Przedsprzedaż płyty odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony artysty. Płytę znajdziecie również w sklepie muzyka.sklep.pl.


Nowy singiel „Humankind”

Teledysk towarzyszący nowemu utworowi obrazuje przerażającą zdolność ludzi do bycia okrutnymi wobec siebie nawzajem „Ludzkość po prostu mnie zawodzi” – śpiewa Kushner, migocząc między mrocznym ludzkim światem wewnątrz, a pokazywaną na zewnątrz czystością. Co ważne, gdy David porusza temat ludzkich zmagań, nie brzmi, jakby był pokonany. Przeciwnie – w „Humankind” artysta dzieli się przesłaniem jedności i empatii, przypominając słuchaczom, że niezależnie od ich ról lub pozycji społecznej, odbywają wspólną podróż przez życiowe wyzwania.

Chciałem przedstawić walkę, którą ludzkość toczy między światłem a ciemnością. Każdy z nas odczuwa to na swój sposób. Ja zmagam się z tym codziennie. Chcę, by ludzie zrozumieli, że wszystko zawsze ma dwie strony i pozostaje pod wpływem działania dwóch siły. Uświadomienie sobie tego i poznanie rzeczywistości jest pierwszym krokiem do znalezienia prawdziwego celu w walce – wyjaśnia.


David Kushner – o artyście

David Alan Kushner, piosenkarz i autor tekstów z Chicago, obecnie mieszkający w Los Angeles, zyskał sławę w 2022 roku dzięki utworom „Miserable Man” i „Mr. Forgettable” ze swojej debiutanckiej EP-ki „Footprints I Found”, które zdobyły ponad 1 miliard odtworzeń w niecały rok. Jego singiel „Daylight” wydany w 2023 roku osiągnął status platyny w ciągu kilku miesięcy od premiery. Kushner pojawił się w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon i odbył w 2023 r. dwie główne trasy koncertowe. W niecałe 6 miesięcy zdobył 13,7 miliarda wyświetleń na TikToku i milion nowych obserwujących na Instagramie. Twórczość Davida Kushnera odbija się echem na całym świecie, czyniąc go jedną z najbardziej wpływowych artystów w świecie muzyki pop.

Premierze płyty będzie towarzyszyła trasa koncertowa. W sierpniu David wystąpi na kilku letnich festiwalach w Europie, we wrześniu rozpoczyna trzymiesięczną serię koncertów w Ameryce Północnej.

Udostępnij na:

Zdjęcie w nagłówku: David Kushner, fot. materiały prasowe