comment-avatar
Aleksander 'Joul Bex' Meloch
Nowa płyta pojawiła się w kilku sklepach internetowych chociaż nie było jeszcze oficjalnej zapowiedzi - według informacji tam zamieszczonych płyta miałaby się ukazać w grudniu.

Bankiet u sanah” to nazwa trasy koncertowej Sanah, która odbyła się pod koniec 2022 roku – teraz pojawiły się poszlaki, że wkrótce ukaże się płyta o takiej samej nazwie, na której znajdą się już znane piosenki wykonane w wyjątkowej koncertowej odsłonie.

Sanah - kadr z klipu Marcepan

Sanah – kadr z klipu Marcepan


“Bankiet u sanah” w grudniu?

Płyta pojawiła się w kilku sklepach internetowych chociaż jeszcze nie było oficjalnej zapowiedzi ze strony piosenkarki. Trudno powiedzieć, czy zamieszczone informacje są prawdziwe – do oficjalnej zapowiedzi trzeba traktować je z przymrużeniem oka.

Według tych informacji płyta miałaby się ukazać już 1 grudnia 2023, czyli mniej więcej rok od startu trasy “Bankiet u sanah” – poza datą premiery w sieci znalazła się okładka i tracklista, które prezentują się następująco:

okładka "Bankiet u sanah", która znalazła się w sieci

okładka “Bankiet u sanah”, która znalazła się w sieci

Tracklista:

CD 1
01. płomień
02. Co ja robię tutaj
03. Czesława
04. ostatnia nadzieja
05. Interludium + Irenka
06. Święty Graal
07 Pożal się Boże
08. Cząstka
09. Szampan

CD2
01. 2:00
02. Szary świat
03. Tęsknię sobie
04. Aniołom szepnij to
05. Baczyński (Pisz do mnie listy)
06. Nic dwa razy (W. Szymborska)
07. duszki
08. (pitagoras)
09. etc. (na disco)
10. Eldorado

BIS 1.
12. Ale jazz!
13. Sen we śnie

BIS 2.
01. Hymn (J. Słowacki)

Z kolei oto opis płyty jaki zamieszczono:

To wyjątkowy, muzyczny zapis koncertu, który odbył się w ramach trasy „Bankiet u sanah”. Każdy z 14 występów stanowił prawdziwą muzyczną ucztę, która w połączeniu z najnowocześniejszą technologią stworzyła wyjątkowy spektakl, zadowalając najbardziej wymagających słuchaczy. sanah, jako pierwsza polska artystka w historii, podczas swojej trasy koncertowej wykorzystała immersyjny system nagłośnieniowy L-ISA. To stworzona przez L-Acoustics technologia, pozwalająca na prawdziwe zanurzenie się w dźwięku. System umożliwia dokładną lokalizację dźwięku, dzięki czemu, jeszcze intensywniej, angażuje słuchacza do odbioru muzyki. Podczas trasy sanah na scenie towarzyszyła 50-osobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją maestro Przemysława Piotra oraz 30-osobowy chór Silesian Chamber Choir AD Libitum. Artystka zaprezentowała swoje utwory w zupełnie nowych, orkiestrowych aranżacjach autorstwa dr hab. Szt. Rafała Rozmusa.

Być może jest to wynikiem przedwczesnego zamieszczenia płyt w ofercie przez niektóre sklepy. Na oficjalne potwierdzenie trzeba jeszcze poczekać – przekonamy się, czy zamieszczona data premiery 1 grudnia 2023 okaże się trafna.

Bajkowa Sanah – Poezyje i nie tylko w 2024

Piosenkarka przygotowuje się obecnie do kolejnej trasy koncertowej, która obędzie się w przyszłym roku. Bilety na koncerty “Bajkowa Sanah – Poezyje i nie tylko” zaczęto sprzedawać w październiku i mimo wysokich cen szybko znalazły one swoich nabywców.

Z powodu ogromnego zainteresowania dodano wtedy cztery dodatkowe koncerty – na ten moment wciąż są jeszcze dostępne bilety na koncerty w Zabrzu, Warszawie, Krakowie i Rzeszowie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez sanah (@sanahmusic)

W sprawie płyty na razie trwa cisza na profilu piosenkarki na Instagramie, płyty nie ma też w większych sklepach, np w Empiku. Czekamy zatem na oficjalne informacje.

Udostępnij na:

Tagi: