comment-avatar
Aleksander 'Joul Bex' Meloch
Ralph Kaminski wraz z zespołem już 29 lutego koncertem we Wrocławiu oficjalnie zakończy projekt "Bal u Rafała". Jaki nowy kierunek obierze?

Ralph Kaminski oficjalnie kończy etap “Balu u Rafała“. Artysta oficjalnie przyznaje, że koncert w ramach trasy “To Bal jest nad Bale“, który odbędzie się 29 lutego we Wrocławiu, będzie ostatnią odsłoną projektu zapoczątkowanego w 2022 roku. Czy artysta zrobi sobie przerwę, czy od razu zaskoczy nowościami?Bal u Rafała dobiega końca

Bal u Rafała” to czwarty studyjny album artysty, który swoją premierę miał we wrześniu 2022 roku. Podobnie jak wcześniejsze płyty, osiągnął w naszym kraju status złotej płyty.

Teraz pochodzący z Jasła artysta zapowiada oficjalny koniec projektu. Właśnie dzisiaj odbędzie się ostatni, finałowy koncert – jest on częścią trasy “To Bal jest nad Bale“, która odbywała się na przestrzeni miesiąca w największych polskich miastach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ralph Kaminski (@ralphkaminski)

Koncerty w 2024 – przerwa w występach

Wspomniana kończąca się trasa koncertowa rozpocznie przerwę artysty w występach. Ralph Kaminski zapowiada, że To Bal jest nad Bale” to jedyny cykl koncertowy z jego udziałem w tym roku. Piosenkarz skupi się teraz na swojej twórczości, a na scenie może pojawić się ponownie dopiero w 2025 roku.

Ralph Kaminski – nowy etap w karierze

Zakończenie projektu po niemal dwóch latach otwiera jednocześnie kolejny, nowy etap w twórczości artysty.

Czy przerwa koncertowa oznacza również brak nowych singli przez jakiś czas czy też już wkrótce artysta zaskoczy fanów nowym materiałem? Tego póki co jeszcze nie wiadomo – w jednym z wywiadów artysta zdradził jednak, że poza kolejnym krokiem w karierze będziemy go mogli usłyszeć także w pobocznych projektach.Kolejna zmiana wizerunku?

Czy nowy etap w karierze będzie oznaczał zmianę wizerunku? Wydaje się to dość prawdopodobne. Ralph Kaminski to artysta, który lubi zmieniać zwłaszcza fryzurę – od dłuższego czasu jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny “grzybek”. Z wcześniejszych etapów kariery warto z kolei wspomnieć kruczoczarne włosy z okresu albumu “Kora” z 2021 roku, a także długie blond włosy jakie nosił artysta jeszcze wcześniej. Było tak w okresie promocji płyty “Młodość” z 2019 roku.

Wydaje się zatem dość prawdopodobne, że nowy okres w karierze Ralph Kaminski zaakcentuje kolejną zmianą wyglądu.

Ralph Kaminski - okładka albumu Kora z 2021 roku

Ralph Kaminski na okładce płyty “Kora” z 2021 roku

Ralph Kaminski na gali Bestsellery Empiku

Artysta pojawił się niedawno na gali Bestsellery Empiku, na której rozdano statuetki za osiągnięcia w muzyce, a także dla literatury, filmu i gier. W jednym z wywiadów zapowiedział, że nadchodzący projekt będzie czymś całkiem nowym, co zaskoczy nawet jego wiernych fanów:

To będzie całkowicie coś innego i coś czego słuchacze i moi widzowie nie spodziewają się.

Czekamy zatem na nadchodzące, nowe oblicze artysty.

Udostępnij na: